REKLAMA
Znaleziono 2117 wyników
Bytom: była kopalnia Centrum – będzie centrum biznesuartykuł
Pokaż artykuł
Bytom: była kopalnia Centrum – będzie centrum biznesu
Na terenach po byłej KWK „Centrum” przy ul. Łużyckiej/Piłkarskiej, powstanie akcelerator biznesu, czyli nowoczesne centrum kreatywności, innowacyjności oraz przedsiębiorczości. 3 lipca w Urzędzie Miejskim w Bytomiu podpisane zostało w tej sprawie porozumienie trójstronne, regulujące warunki współpracy gminy Bytom, Spółki Restrukturyzacji Kopalń oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Nowy Stadion Opolski gotowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy Stadion Opolski gotowy [FILMY]
Stadion Opolski powstał na północno-zachodnich obrzeżach miasta, przy ulicy Technologicznej, za centrum handlowym Karolinka. Łączny koszt inwestycji to 170 mln zł. W międzynarodowym konkursie na koncepcję areny zwyciężyło warszawsko-śląskie konsorcjum 90 Architekci i GMT, pokonując 10 innych zgłoszeń.
Globalny lider technologii medycznej zainwestuje kolejne 210 mln złotych pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Globalny lider technologii medycznej zainwestuje kolejne 210 mln złotych pod Krakowem
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w aglomeracji krakowskiej. Firma Stryker Poland Manufacturing Sp. z o.o. zainwestuje kolejne 210 milionów złotych w rozwój swojego zakładu w Skawinie. Łącznie w tym roku wartość planowanych przez ten koncern inwestycji zamknie się w kwocie 475 mln zł.
Upadłość największego producenta obuwia dziecięcego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Upadłość największego producenta obuwia dziecięcego w Polsce
Po 35 latach działalności upada Bartek – największy polski producent obuwia dziecięcego. Firma, mimo prób restrukturyzacji i układu z wierzycielami, trafiła do formalnego postępowania upadłościowego. Decyzja sądu stała się prawomocna w grudniu 2025 r., kończąc wielomiesięczne spory dotyczące przyszłości spółki.
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniu
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej. To kolejny krok, który przybliża stolicę Wielkopolski do korzystania z czystego i stabilnego źródła energii odnawialnej, jaką jest geotermia.
Globalny, francuski koncern automotive Valeo tworzy w Polsce europejskie centrum R&D. Nowe miejsca pracy dla inżynierówartykuł
Pokaż artykuł
Globalny, francuski koncern automotive Valeo tworzy w Polsce europejskie centrum R&D. Nowe miejsca pracy dla inżynierów
Grupa Valeo, globalny lider branży automotive, ogłasza strategiczną transformację swojego zakładu zlokalizowanego w Czechowicach-Dziedzicach (woj. śląskie), który staje się kluczowym europejskim centrum badawczo-rozwojowym Grupy Valeo. Ten ruch, połączony z rekrutacją ponad 100 wysoko wykwalifikowanych inżynierów, ma na celu umocnienie pozycji Valeo jako lidera w dynamicznie rozwijającym się sektorze elektromobilności.
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalneartykuł
Pokaż artykuł
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalne
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Dzierżoniów] SKC EURODISPLAY Sp. z o. o.
Dzierżoniów
[Wałbrzych] Biurowiec ZUSinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wałbrzych] Biurowiec ZUS
Wałbrzych
[Wrocław] Kompleks Edukacyjno-Badawczy Biotechnologii (Uniwersytet Wrocławski)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Kompleks Edukacyjno-Badawczy Biotechnologii (Uniwersytet Wrocławski)
Wrocław, Śródmieście
[Kraków] ATAL Kliny Zaciszeinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] ATAL Kliny Zacisze
Kraków, Podgórze, Małysiaka
Fabryka TRILUXinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka TRILUX
Świdnik, Nadleśna 9
Pod Wrocławiem dobiega końca budowa wartej ponad miliard złotych nowej, wielkiej ekologicznej elektrociepłowni artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem dobiega końca budowa wartej ponad miliard złotych nowej, wielkiej ekologicznej elektrociepłowni
W Siechnicach pod Wrocławiem dobiega końca budowa nowej ekologicznej elektrociepłowni. Prace na placu budowy tej wielkiej, nowej inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE są już bardzo zaawansowane. Jednocześnie przygotowywany jest projekt rewitalizacji działającej nadal elektrociepłowni węglowej, którego celem jest zachowanie dorobku poprzednich pokoleń – infrastruktury z połowy XX w. oraz zabytkowych budynków z końca XIX w. i stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców.
Toyota uruchomiła w Polsce produkcję napędów hybrydowych piątej generacjiartykuł
Pokaż artykuł
Toyota uruchomiła w Polsce produkcję napędów hybrydowych piątej generacji
Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) rozpoczęła w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku produkcję elektrycznych przekładni hybrydowych piątej generacji przeznaczonych do Toyoty Corolli. Nowe przekładnie zastąpią produkowane od 2018 roku napędy czwartej generacji. Polska to jedyny kraj w Europie, w którym Toyota wytwarza elektryczne przekładnie hybrydowe.
Indyjski producent części elektrycznych dla pojazdów 2- i 3-kołowych FLASH zamierza zainwestować 18 mln dolarów w polski startup Elimen Groupartykuł
Pokaż artykuł
Indyjski producent części elektrycznych dla pojazdów 2- i 3-kołowych FLASH zamierza zainwestować 18 mln dolarów w polski startup Elimen Group
Elimen Group, polski startup tworzący napędy elektryczne podpisał porozumienie o współpracy z firmą FLASH – liderem indyjskiego sektora produkcji części elektrycznych dla pojazdów 2- i 3-kołowych. FLASH od trzech dekad podbija indyjski rynek pojazdów osobowych, przyczyniając się do tworzenia czystego transportu w jednym z najbardziej zaludnionych państw świata.
ID Logistics rozbudował wielkie centrum logistyki e-commerce dla towarów niebezpiecznych (Hazmat) w Zgorzelcuartykuł
Pokaż artykuł
ID Logistics rozbudował wielkie centrum logistyki e-commerce dla towarów niebezpiecznych (Hazmat) w Zgorzelcu
ID Logistics, operator logistyczny specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, wzmacnia współpracę z jednym z największych globalnych liderów branży e-commerce/B2C. Operator zakończył rozbudowę centrum logistyki e-commerce dla towarów niebezpiecznych (Hazmat) w Zgorzelcu, zwiększając pojemność składowania i sieć punktów dostaw, co wzmacnia jego znaczenie w europejskiej sieci dystrybucji klienta.
Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEASartykuł
Pokaż artykuł
Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS
Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS jako miejsce do życia. Miasto posiada bogatą ofertę kulturalną oraz przyjazną mieszkańcom przestrzeń miejską. Zwany czasem miastem zieleni, ma ogółem ponad 500 ha terenów zieleni miejskiej i jest otoczony wodami. Jeśli chodzi o życie kulturalne, miasto może poszczycić się trzema teatrami, operą oraz nową filharmonią, która zdobywa nagrody nie tylko za swoje koncerty, ale także za architekturę.
W Wałbrzychu powstanie nowoczesne schronisko dla zwierząt [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Wałbrzychu powstanie nowoczesne schronisko dla zwierząt [WIZUALIZACJE]
W Wałbrzychu powstanie nowoczesne schronisko dla zwierząt, które zrewolucjonizuje sposób opieki nad bezdomnymi czworonogami w regionie. Cała inwestycja ma zostać ukończona w ciągu 13 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli od 7 czerwca 2024 roku.
E.Wedel kończy w Warszawie największą inwestycję w swojej historii [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
E.Wedel kończy w Warszawie największą inwestycję w swojej historii [ZDJĘCIA]
W warszawskiej dzielnicy Praga-Południe, przy ul. Zamoyskiego 28/30 dobiega końca rozbudowa fabryki czekolady i słodyczy Lotte Wedel. Inwestycja będzie droższa niż pierwotnie zakładano i ze względu na zwiększenie zakresu prac. Tuż obok Fabryki Czekolady E.Wedel w Warszawie, w której produkowane są kultowe słodycze, powstaje wyjątkowa przestrzeń.
W Opolu powstaje nowy stadion miejski. Już robi wrażenie [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Opolu powstaje nowy stadion miejski. Już robi wrażenie [FILM+ZDJĘCIA]
Stadion Opolski powstaje na północno-zachodnich obrzeżach miasta, przy ulicy Technologicznej, za centrum handlowym Karolinka. W międzynarodowym konkursie na koncepcję areny zwyciężyło warszawsko-śląskie konsorcjum 90 Architekci i GMT, pokonując 10 innych zgłoszeń.
REKLAMA